Keto Pure – wspomaganie utraty wagi

Czy jesteś osobą dorosłą, która jest pulchna lub otyła i ma krytyczne problemy zdrowotne z powodu swojej wagi? Czy próbowałeś diety i treningu, ale nie byłeś w stanie osiągnąć znacznej utraty wagi? Dla tych, którzy odpowiedzieli na te pytania, lek na receptę może być dla Ciebie wyborem. Więcej na stronie https://rrr.com.pl/keto-original/
Niemniej jednak najlepiej wiedzieć, że leki odchudzające wydawane na receptę są stosowane wraz z planem odchudzania i ćwiczeniami – a nie jako zamiennik.

Kto jest kandydatem na leki odchudzające?Kto jest kandydatem na leki odchudzające?

Twój lekarz może wziąć pod uwagę leki odchudzające, jeśli nie byłeś w stanie zrzucić dodatkowych kilogramów w ramach planu redukcji masy ciała i trenować, a spełniasz jedną z następujących czynności:

· Twój wskaźnik masy ciała (BMI) jest większy niż 30.
· Twoje BMI jest większe niż 27 i masz poważną wadę medyczną związaną z problemami z wagą, podobną do cukrzycy lub wysokiego ciśnienia krwi.

Wcześniej niż decydując się na leki dla ciebie, twój lekarz weźmie pod uwagę twoją historię dobrego samopoczucia, potencjalne negatywne skutki leków i potencjalne interakcje z lekami, które już zażywasz.
Należy jednak pamiętać, że leki odchudzające nie są dla wszystkich. Na przykład leki odchudzające na receptę nie powinny być stosowane przez kobiety w ciąży lub starające się zajść w ciążę lub kobiety karmiące piersią.

Jak dobrze działają leki odchudzające?Jak dobrze działają leki odchudzające?

Wszystkie leki na odchudzanie wydawane na receptę dopuszczone do długotrwałego stosowania powodują znaczne zmniejszenie masy ciała w przeciwieństwie do placebo. Ponadto badania pokazują, że dodanie środka odchudzającego do zmian stylu życia kończy się większą redukcją masy ciała niż same zmiany stylu życia.
W ciągu 12 miesięcy może to oznaczać utratę masy ciała o 3–7% w stosunku do całej masy ciała w przeszłości, osiągniętą dzięki samym modyfikacjom życiowym. Co wydaje się być niewielką ilością, jednak utrzymujący się brak masy ciała wynoszący od 5 do 10% całkowitej masy ciała może mieć korzyści zdrowotne, takie jak zmniejszenie obciążenia krwi, poziomu cukru we krwi i poziomu trójglicerydów Łagodne niezamierzone skutki, podobne do nudności, zaparć lub biegunki, są częste, ale z czasem mogą się zmniejszać. Rzadko zdarzają się krytyczne niepożądane efekty. Z tego powodu ważne jest, aby dokładnie porozmawiać o wyborze leku z lekarzem.

Leki na odchudzanie będą drogie i nie zawsze są opłacane przez ubezpieczenie. Przetestuj wspólnie z firmą ubezpieczeniową, aby dowiedzieć się o ochronie dla każdego wyboru środka zaradczego.

Jak długo trwa lekarstwo?

To, jak długo trzeba zażywać środki odchudzające, zależy od tego, czy lek pomaga zrzucić kilogramy i czy występują jakieś skutki uboczne. Prawdopodobnie źle ułożyłeś wagę, aby poprawić swoje zdrowie i nie masz krytycznych niezamierzonych efektów, lekarz może zasugerować, abyś pozostawał na środku przez czas nieokreślony.
Jeśli nie stracisz co najmniej 5% masy ciała po 12 tygodniach od całkowitej dawki leku, lekarz prawdopodobnie zmieni plan leczenia lub rozważy zastosowanie unikalnego leczenia odchudzającego.
Po zaprzestaniu leczenia odchudzającego wiele osób ponownie zyskuje pewną liczbę utraconych kilogramów. Niemniej jednak przyjęcie zdrowych nawyków życia może pomóc w ograniczeniu osiągania wagi.

Administracja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na długotrwałe stosowanie: bupropion-naltrekson (Contrave), liraglutyd (Saxenda), lorkaserina (Belviq), orlistat (Xenical) i fentermina-topiramat (Qsymia).
Większość leków na odchudzanie na receptę działa poprzez zmniejszanie zapotrzebowania na jedzenie lub zwiększanie uczucia sytości, a niektóre robią oba te sposoby. Wyjątkiem jest orlistat, który działa poprzez zakłócanie wchłaniania tłuszczów.

Bupropion-naltrekson jest lekiem mieszanym. Naltrekson jest stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu i opioidów. Bupropion jest lekiem przeciwdepresyjnym i pomaga rzucić palenie. Podobnie jak wszystkie leki przeciwdepresyjne, bupropion zawiera ostrzeżenie o niebezpieczeństwie samobójczym. Bupropion-naltrekson może podnosić ciśnienie krwi, a monitorowanie jest ważne na początku terapii. Częste niepożądane skutki uboczne ucieleśniają nudności, ból głowy i zaparcia.

Liraglutyd może być stosowany w leczeniu cukrzycy. W przeciwieństwie do różnych leków na odchudzanie, liraglutyd podaje się we wstrzyknięciu. Nudności to typowa dolegliwość, a wymioty mogą ograniczyć jej stosowanie.
Lorcaserin początkowo podniósł względy, w wyniku czego naprawdę działa trochę jak fenfluramina – lek, który został wycofany z rynku, ponieważ uszkadzał zastawki serca. Niemniej jednak nie ma dowodów na to, że lorkaserina uszkadza zastawki serca. Lorkaserina jest często skutecznie tolerowana. Potencjalne niepożądane skutki obejmują ból głowy, nudności i ból pleców.

Orlistat może powodować uciążliwe działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego, przypominające wzdęcia i luźne stolce. Podczas przyjmowania tego leku konieczne jest przestrzeganie diety niskotłuszczowej. Orlistat jest również dostępny w formie o zmniejszonej mocy bez recepty (Alli). Rzadkie przypadki znacznego uszkodzenia wątroby zostały reported. Niemniej jednak nie ustalono związku przyczynowo-skutkowego.
Fentermina-topiramat to połączenie leku przeciwdrgawkowego (topiramat) i leku odchudzającego (fentermina). Fentermina może być nadużywana ze względu na działanie podobne do amfetaminy. Różne potencjalne nieprzyjemne skutki uboczne obejmują wzrost ceny serca i ciśnienia krwi, bezsenność, zaparcia i nerwowość. Topiramat zwiększa ryzyko wystąpienia wad początkowych.

Podsumowanie

Fentermina jako pojedynczy środek (Adipex-P) może być również stosowana w celu zmniejszenia masy ciała. Jest to jeden ze wszystkich 4 leków odchudzających dopuszczonych do krótkotrwałego stosowania (krótszych niż 12 tygodni). Ta grupa leków nie jest ogólnie przepisywana ze względu na ograniczony czas stosowania, negatywne skutki i możliwość nadużywania. Wyjątkiem jest fentermina. Jest to powszechnie zalecane, a dokładna opłata za nadużycie wydaje się niska. Leki na odchudzanie nie są prostą odpowiedzią na zmniejszenie masy ciała, ale mogą być urządzeniem, które pomoże ci podjąć podejście do zmian życia, które powinieneś zrzucić kilka kilogramów i poprawić swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *